Anna Ratajska

Dni i godziny przyjęć:

Poniedziałki: 14-20, Wtorki: 10-14, Środy: 15-20, Czwartek: 10-14 

Nazywam się Anna Ratajska. Z wykształcenia jestem zootechnikiem. Od ponad dziesięciu lat nauczam jazdy konnej. Intensywne treningi sprawiły, że zainteresowałam się metodami wspomagania regeneracji ciała. Ciekawość zaprowadziła mnie na kurs masażu klasycznego,  który odbył się w 2005 roku. Jak się okazało, był to dopiero początek mojej przygody z tą formą  pracy z ciałem.

Miałam przyjemność zapoznać się z zaawansowanymi technikami masażu klasycznego, takimi jak:

  • masaż limfatyczny
  • kontrlateralny
  • sportowy

Zapoznałam się z podstawami masażu:

  • lomi lomi
  • shiatsu
  • pulsacyjnego
  • bańką chińską
  • gorącymi kamieniami wulkanicznymi

W 2006 rozpoczęłam trzyletnią współpracę z ośrodkiem terapii Centrum P. Karpova, gdzie miałam okazję zapoznać się z rosyjską szkołą masażu, wyspecjalizowaną w rehabilitacji kręgosłupa. Obecnie specjalizuję się w masażach nastawionych na zapobieganie rozprzestrzenianiu się blokad i powstawaniu trwałych urazów. Współpracuję między innymi z wybitnym triatlonistą Rafałem Hermanem z PowerSales Triathlon Team, z którym ustalamy sesje masażowe pod kalendarz startów w zawodach, tak by przygotować ciało do ekstremalnego wysiłku, a następnie odpowiednio je zregenerować. 

Jest wiele rodzajów masaży: klasyczny, limfatyczny, lomi lomi, shiatsu, pulsacyjny oraz cała paleta masaży relaksacyjnych i ujędrniających. Każdy z nich narzuca określoną konwencję oraz sekwencję ruchów. W szkołach masażu naucza się, że poszczególne techniki wykonuje się w określonej kolejności i po zakończeniu cyklu klient powinien być zadowolony. I generalnie takie masaże się sprawdzają. Jednakże moja praktyka pokazuje, że stosowanie tylko jednego stylu masażu w trakcie zabiegu i sztywne trzymanie się narzuconej przez ten styl konwencji pozostawia pewien niedosyt. W związku z tym preferuję mieszanie technik z różnych rodzajów masażu, tak by dopasować zabieg do indywidualnych potrzeb klienta i ciała, a nie do nauczanych schematów. Jest to dla mnie szczególnie istotne, ponieważ dobrze przeprowadzony, głęboki masaż działa na wielu płaszczyznach. Zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej. Zdjęcie blokad z ciała uwalnia energię ducha i umysłu. Moi pacjenci różnie reagują. Odpowiedź ich organizmów na zabieg uzależniona jest od sytuacji życiowej, w której się znajdują.  Gdy mają wiele stresów, osiągają błogostan,  głęboki relaks, który był dla nich wcześniej nie osiągalny. Często słyszę od ludzi, że po masażu spali, jak dziecko i następnego dnia mieli więcej energii do pracy. Czasem masaż zdejmuje z nich znużenie i pobudza do bardzo aktywnego działania. Działa jak drzemka i kubek dobrej kawy jednocześnie.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.