Grupowa Terapia Schematów- Szkolenie

 

GRUPOWA TERAPIA SCHEMATU- SZKOLENIE DO CERTYFIKATU ISST

Poziom Standardowy

14,15, 16 WRZESIEŃ oraz 26, 27 PAŹDZIERNIK 2024 – online

Magdalena Kitłowska oraz Paweł Górny

 

 

To pięciodniowe akredytowane szkolenie prezentuje Model Grupowej Terapii Schematu i jego główne interwencje, które mogą być stosowane w zależności od fazy procesu grupowego i profilu członków grupy. Główne interwencje to: ograniczone powtórne rodzicielstwo, grupowe reskrypcję wyobrażeniowe, odgrywanie ról wobec głównych trybów, praca doświadczeniowa. Szczególnym elementem pracy grupowej jest model koterapii jako facylitatorów korektywnego powtórnego rodzicielstwa, szczególnie gdy w grupie są osoby gorzej funkcjonujące. Założenia pracy dla pacjentów BPD autorstwa Farrell i Shaw są prezentowane w czasie szkolenia wraz z adaptacjami dla innych populacji.

Grupowa Terapia Schematu ma takie same funkcje jak Indywidualna Terapia Schematu- reparenting i interwencje wobec trybów są uzależnione od aktywnego trybu u pacjenta. Jednocześnie format grupowy wprowadza dodatkowe korzyści i możliwości: ograniczoną powtórną ‘rodzinność”, rówieśnicze uczenie się, uczucie przynależności i inne. Grupowa Terapia Schematu opiera się na pracy na trybach pacjenta, nie na jego diagnozie ICD.

Ten program uprawnia do zdobycia 36 godzin szkoleniowych niezbędnych w procesie certyfikacji ISST GST na poziomie Standard. Uczestnicy otrzymają również dyplom uczestnictwa w  godzinach szkolenia przydatny do odnowienia certyfikatu PTTPB.

Wymagania ISST do uzyskania certyfikatu Terapeuty Grupowej Terapii Schematu na poziomie Standardowym:

- certyfikat psychoterapeuty

- 12 godzin podstawowego szkolenia z Terapii Schematu (z terapii indywidualnej TS)

- minimum 24 godzin akredytowanego szkolenia z Grupowej Terapii Schematu (poziom standard)

- 20 godzin superwizji GST

- 1 nagranie sesji grupowej na ocenę przynajmniej 4.0 (GSTCRS)

- Praktyka: prowadzenie grupy (minimum 20 spotkań)

 

By uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt: kitlowska@gmail.com

Godziny szkolenia: 10:00-18:00

Koszt: 6200 zł (brutto)

Gadżety wykorzystywane w czasie szkolenia prześlemy około 2 tygodni przed zajęciami.

O trenerach:

Magdalena Kitłowska mgr psychologii, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo- behawioralny, certyfikat PTTPB nr 47, posiada Zaawansowany Certyfikat Terapii Schematu ISST nr 2114, jest Superwizorem- Trenerem Terapii Schematu ISST 2606, Zawansowanym Terapeutą Grupowej Terapii Schematu ISST 78-A, Superwizorem-Trenerem Grupowej Terapii Schematu ISST 96-TS. Doświadczenie kliniczne zdobywała diagnozując i pracując indywidualnie na Całodobowym Oddziale Zaburzeń Afektywnych w Szpitalu Bródnowskim oraz prowadząc psychoterapię grupową w XIII Oddziale Dziennym Szpitala przy ul. Nowowiejskiej. Intensywnie poszerzała swoją wiedzę o prowadzeniu psychoterapii w kraju i za granicą (Oksford, Anglia)- uczestniczy w szkoleniach terapii schematu od 2005 roku. Prowadziła zajęcia dla przyszłych terapeutów na uczelniach: SWPS, WUM, CTPB oraz CBT jak również na Akademii Medycznej w Casablance. Przygotowała polską wersję językową dla ponad 4 godzin filmów treningowych do prowadzenia Terapii Schematu oraz przetłumaczyła przewodniki trybów i schematów Teny Davies. Jest członkiem zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (ISST).

Paweł Górny, mgr psychologii, Superwizor Terapii Schematu (ISST) nr 3241, certyfikowany Psychoterapeuta Terapii Schematu (Certyfikat nr 2415, poziom zaawansowany) Grupowy Terapeuta Schematu 71-A certyfikowany Psychoterapeuta Poznawczo - Behawioralny (Certyfikat nr 282), w trakcie szkolenia superwizorskiego PTTPB. Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (International Society of Schema Therapy - ISST) oraz do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych Superwizorów ISST i PTTPB. Zajmuje się terapią osób z zaburzeniami osobowości, lękowymi i depresyjnymi.

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, prowadząc terapię indywidualną i grupową na oddziale dziennym i zamkniętym oraz w państwowych i prywatnych klinikach i gabinetach. Rozwijał się jako psychoterapeuta uczestnicząc w konferencjach międzynarodowych, szkoleniach i superwizji. Prowadzi zajęcia dla psychoterapeutów w szkołach: Crescentia, Poza Schematami, Interego i Akademia Medyczna w Gdańsku. Opiekun psa terapeutycznego o imieniu Paszczak.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.