O nas

W jakim podejściu terapeutycznym pracuje nasz zespół? Większość naszych specjalistów jest certyfikowanymi terapeutami poznawczo- behawioralnymi oraz terapii schematu z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej. Nurt poznawczo-behawioralny zakłada, że istnieje bliskie powiązanie między myślami, emocjami a  zachowaniem człowieka. Terapia nastawiona jest na bezpośrednią współpracę pacjenta i terapeuty, która ma prowadzić do modyfikacji myśli (strefy poznawczej) i  zachowań (sfery behawioralnej) u pacjenta. Terapia prowadzona w nurcie poznawczo-behawioralnym jest skoncentrowana na konkretnym problemie, a  jej celem jest rozwiązanie bieżącej trudności.
 
W wyżej wymienionym podejściu w Pracowni Terapeutycznej prowadzona jest terapia:

  • indywidualna,
  • grupowa,
  • par,
  • dzieci i młodzieży.

W oparciu o terapię schematu pracujemy w przypadku wieloletnich, powtarzających się problemów w życiu- np. podobny dobór partnerów, stale przeżywany lęk przed odrzuceniem, częste poczucie nieadekwatności, potrzeba samopoświęcania się dla innych.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.