„Obraz ciała w terapii poznawczo-behawioralnej - dysmorfofobia i pokrewne problemy”

Pracownia Terapeutyczna „Pratera” i Gabinet Psychoterapii PARI zapraszają na warsztat pt.:

„Obraz ciała w terapii poznawczo-behawioralnej - dysmorfofobia i pokrewne problemy”

prowadzony przez  Roba Willsona,

psychologa i psychoterapeutę poznawczo - behawioralnego z Londynu, eksperta w zakresie problematyki zaburzonego obrazu ciała i spektrum ZOK, autora licznych książek w nurcie poznawczo - behawioralnym

11-12.06.2016, Warszawa

Szkolenie tłumaczone na język polski!

 

Współczesny człowiek przywiązuje ogromną wagę do kwestii estetyki i wyglądu własnego ciała. Wszelkie odchylenia od obowiązującego kanonu piękności powodują dyskomfort psychiczny. Problemy z obrazem ciała wywołują wiele zaburzeń takich jak: anoreksja, bulimia, dysmorfofobia.  Innym aspektem, w którym obraz ciała sprawia wiele problemów psychicznych są: niepełnosprawność, okaleczenia, poparzenia, amputacje np. w leczeniu onkologicznym, zniekształcenia . W tym przypadku bardzo trudno pogodzić się pacjentom z utratą swojej dawnej cielesności. Kolejną kwestią, w której obraz ciała przywodzi człowieka do terapeuty, psychiatry to kwestia identyfikacji płci. Wspominane wyżej aspekty  obrazu ciała w psychoterapii to tylko niektóre z problemów, z którymi pacjenci pojawiają się w gabinetach. Temat jest bardzo gorący i trudny , natomiast narzędzia do pracy z tego typu problemami na rynku polskim są bardzo ubogie. Pozostaje literatura w języku angielskim i poleganie na własnych doświadczeniach w pracy z pokrewnymi problemami. Odpowiedzią na potrzeby psychoterapeutów borykających się z brakiem narzędzi do pracy z wyżej wymienionymi problemami będzie nasz warsztat.

W czasie warsztatu omówione zostaną min. tematy:
- jak się rozwija obraz ciała
- diagnoza i pomiar dysmorfofobii
- tworzenie sformułowania we współpracy z pacjentem
- rola wstydu i odrazy w problematyce obrazu ciała
- zastosowanie ERP (ekspozycja, zapobieganie reakcji), terapii meta-poznawczej, elementów ACT i reskrypcji wyobrażeniowej

Poprowadzi go dla Państwa Rob Willson- psycholog i psychoterapeuta poznawczo - behawioralny, brytyjski specjalista pracujący od wielu lat z dysmorfofobią w Instytucie Psychiatrii w Londynie oraz prowadząc prywatną praktykę. Obecnie Rob jest przewodniczącym Fundacji BDD , pierwszej na świecie instytucji charytatywnej poświęconej wyłącznie Dysmorfofobii. Ponad dwunastoletni staż pracy w szpitalu Priory w Północnym Londynie, gdzie był terapeutą i menadżerem zarządzającym usługami terapeutycznymi. Ma też za sobą siedmioletnie doświadczenie wykładowe na Goldsmiths College, University of London. Zajmował się tam szkoleniem psychoterapeutów w nurcie  poznawczo-behawioralnym. Jest autorem licznych publikacji związanych z terapią poznawczo - behawioralną, szczególnie w zakresie poradników i książek samopomocowych.

Zapraszamy także do obejrzenia filmu, w którym nasz prowadzący wypowiada się jako terapeuta-ekspert 


 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.