Szkolenie Terapii Schematów do Dodatkowego Certyfikatu ISST (Auxiliary Certificate)

     Szkolenie Online przygotowujące do 

 Standardowego Certyfikatu Dodatkowego ISST 

(ISST Standard Auxiliary Certificate)

Prowadzące: Marta Żurowska i Magdalena Kitłowska
Akredytowane przez ISST (International Society of Schema Therapy )

 

 

 

Certyfikat Dodatkowy Terapii Schematu (ISST Auxiliary Certificate) został przygotowany z myślą o specjalistach pracujących w obszarze opieki nad zdrowiem psychicznym i dobrostanem, którzy nie są certyfikowanymi psychoterapeutami. Ten certyfikat pozwala pracować nad specyficznymi problemami i zagadanieniami pojawiającymi się w obszarze własnej specjalizacji zawodowej korzystając z modelu i technik Terapii Schematu.

Podobnie jak Ceryfikat Indywidualnej Terapii Schematu dla psychoterapeutów, Certyfikat Dodatkowy ma dwa poziomy biegłości: Standardowy i Zaawansowany. Różnica między tymi certyfikacjami polega na tym, że specjaliści z Certyfikatem Indywidualnym prowadzą psychoterapię osób z zaburzeniami osobowości, specjaliści z Certyfikatem Dodatkowym wykorzystują model i techniki terapii schematu w swojej specjalizacji zawodowej. 

Specjalizacje dopuszczone do certyfikatu Auxiliary:
Seksuolog, wychowawca w instytucjach penitencjarnych, psychoonkolog, terapeuta uzależnień, dietetyk, psychodietetyk, psychotraumatolog, interwent kryzysowy, pracownik socjalny, doardca zawodowy, coach, terapeuta zajęciowy, muzykoterapeuta, specjaliści w obszarze usprawniania  (rehabilitant/ fizjoterapeuta/ hipoterapeuta/ dogoterapeuta)

Unikatowym elementem szkolenia są specjalistyczne materiały wideo (ok. 4,5 godziny) prezentujące wybrane techniki pracy w Terapii Schematu autorstwa dr Tary Cutland-Green i dr Gill Heath. Próbkę wartości materiałów można zobaczyć tutaj.

Program szkolenia:
 
21-22.09.2024 „Wprowadzenie do terapii schematu” (2 dni) w godz. 10:00-18:00
Wprowadzenie do teorii Terapii Schematu (Schematy i Tryby)
Konceptualizacja 
Testy Terapii Schematu (YSQ-S3/ L3, SMI, YPI-R2, YRAI, YCI, SMORS, PPSI, YPSQ, BL, BSS)
Struktura sesji i plan terapeutyczny w odniesieniu do potrzeb dziecięcych, Mapy Trybów
Wywiad i diagnoza (użycie wyobrażeń, krzeseł w diagnozie) 
Ograniczone powtórne rodzicielstwo 
Techniki poznawcze
Podstawowe protokoły technik doświadczeniowych (reskrypcja wyobrażeniowa wspomnień, praca z krzesłami) wraz z ćwiczeniami
Behawioralna zmiana wzorców
 
 
19.10.2024 „Strategie Terapii Schematu” (1 dzień) w godz. 10:00-18:00
Ustalanie celów w oparciu o model Trybów i Schematów i planowanie interwencji
Ograniczone powtórne rodzicielstwo wobec niezaspokojonych dziecięcych potrzeb, które podtrzymują problem
Praca z Trybem Wymagającego i Krytycznego Rodzica (praca z krzesłami, techniki poznawcze)
Omijanie Odłączonego Obrońcy i Samopowiększacza
Zaspokajanie potrzeb Trybów Dziecięcych
Umiejętności terapeutyczne: empatyczna konfrontacja, naprawa relacji, inne mikrozdolności
Wzmacnianie Zdrowego Dorosłego
 
 
20.10.2024 „Specyficzne Sytuacje Terapeutyczne” (1 dzień) w godz. 10:00-18:00
Wentylowanie/ Stawianie granic Trybom Rozzłoszczonego lub Impulsywnego Dziecka
Formułowanie i planowanie interwencji w języku Trybów i Schematów wobec problematycznych reakcji i sytuacji (samookaleczenia, zaburzenia odżywiania, agresja, uzależnienia)
Stawianie granic wobec Trybu Ataku i Dręczenia
Wzmacnianie autonomii i motywacji poprzez Tryb Zdrowego Dorosłego (radzenie sobie z trybem Uległego Poddanego)
 
16.11.2024 lub 17.11.2024  „Terapia własna” (1 dzień) w godz. 10:00-18:00
Praca nad własnymi testami i sformułowaniem
Tryby Profesjonalisty uruchomione na tryby Klienta
Ćwiczenia doświadczeniowe adresujące własne Tryby
 
2 grupy, maksymalna ilość uczestników w grupie: 12 osób
 
Superwizja- 4 trzygodzinne spotkania w grupach 6-osobowych (daty podamy na początku szkolenia)
 
Koszt 40 godzin szkolenia, demonstracji video oraz 12 godzin obowiązkowej superwizji to 5900 zł (brutto)
 
Ilość miejsc ograniczona
 
Szkolenie odbywa się w godzinach 10:00-18:00 (z przerwami) na platformie Zoom (nie ma konieczności zakupu planu taryfowego).

 

Prowadzące
Marta Żurowska mgr psychologii, superwizor i trener terapii schematu (ISST), certyfikowany psychoterapeuta terapii schematu (Certyfikat nr 608, poziom zaawansowany) certyfikowany psychoterapeuta poznawczo - behawioralny (Certyfikat nr 238). Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (International Society of Schema Therapy - ISST) oraz do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej. Zajmuje się terapią osób dorosłych z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, odżywiania, osobowości, niską samooceną, doświadczającymi problemów w relacjach z ludźmi w życiu prywatnym i zawodowym.
Swoje początkowe doświadczenie zdobywała w Poradni Zdrowia Psychicznego, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na Oddziale Neurologii i Oddziale Zapobiegania Nawrotom Psychoz, w Poradni Psychosomatycznej w Warszawie. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów PTTPB.

Magdalena Kitłowska mgr psychologii, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo- behawioralny, certyfikat PTTPB nr 47, posiada Zaawansowany Certyfikat Terapii Schematu ISST nr 2114, jest Superwizorem Terapii Schematu ISST nr 2606 oraz Zaawansowanym Grupowym Terapeutą Schematu ISST nr 78-A. Doświadczenie kliniczne zdobywała diagnozując i pracując indywidualnie na Całodobowym Oddziale Zaburzeń Afektywnych w Szpitalu Bródnowskim oraz prowadząc psychoterapię grupową w XIII Oddziale Dziennym Szpitala przy ul. Nowowiejskiej. Intensywnie poszerzała swoją wiedzę o prowadzeniu psychoterapii w kraju i za granicą (Oksford, Anglia)- uczestniczy w szkoleniach terapii schematu od 2005 roku. Prowadziła zajęcia dla przyszłych terapeutów na uczelniach: SWPS, WUM, CTPB oraz CBT jak również na Akademii Medycznej w Casablance. Przygotowała polską wersję językową dla ponad 4 godzin filmów treningowych do prowadzenia Terapii Schematu. Jest członkiem Webinar Committee przy ISST.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.