Paulina Stolorz- psychoterapeuta

Mgr psychologii o specjalności klinicznej i osobowości. Paulina Stolorz ukończyła też podyplomowe studium pedagogizacji oraz cykl szkoleń w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.

Doświadczenie kliniczne zdobyła m.in w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz na Oddziale Leczenia Zaburzeń Psychosomatycznych w Mazowieckim Centrum Neurologii i Rehabilitacji.

Prowadziła terapię zaburzeń emocjonalnych u młodzieży w państwowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz na turnusach rehabilitacyjnych dla osób z rodzin dysfunkcyjnych.

Specjalizuje się:

  • w psychologii zdrowia, a zwłaszcza terapii zaburzeń i chorób psychosomatycznych. Z psychosomatyką związane są takie zaburzenia, jak: astma, wrzody przewodu pokarmowego, zespół jelita nadwrażliwego i inne.

  • Prowadzi również terapię zaburzeń osobowości, depresyjnych, lękowych, CHAD

Ponadto prowadzi warsztaty z zakresu psychologii zdrowia i psychosomatyki. Obecnie pracuje nad projektem badawczym o wpływie czynników psychicznych na rozwój astmy oskrzelowej.

Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych, pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, wykorzystuje również elementy Terapii Schematu oraz Logoterapii.


W mojej pracy lubię moment, kiedy terapia zaczyna przynosić efekty i wyraźnie poprawia się komfort życia pacjenta. Proces terapii jest takim trochę wspólnym odkrywaniem meandrów osobowości, historii osoby, jej doświadczeń, które mają wpływ na obecne trudności. Towarzyszenie pacjentowi w tym momencie życia jest bardzo ciekawym, wartościowym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Staram się unikać gotowych rozwiązań i nie narzucać własnych schematów działania.
 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.